Arama Motorlarına Kayıt

Date Added: May 10, 2015 12:37:56 AM
Author:
Category:
 

Arama Motorlarına Kayıt işleminizin verimli olması çok önemlidir. Büyük emekler ve para harcayarak oluşturduğunuz web sitenizin  arama motorlar�na kay�t işlemlerinin verimli bir şekilde yaparak, arama motorlarında  bulunabilmeniz önem taşıyor.

Arama motorlarında yapılan arama sonuçları sizle potansiyel müşterileriniz arasında bir köprüdür. Bu yüzden, hizmetleriniz ve ürünleriniz ile ilgili anahtar kelimelerle yapılan aramaların sonuçlarında yer almak kurumunuz için bir zorunluluktur.

Arama motoruna kayıt profesyonel bir iştir.İnternette aradığını bulmak isteyen kişiler arama motorları (search engines) adı verilen web sitelerini kullanırlar. Web siteniz arama motorlarına kayıt edilmişse  bulunma ihtimaliniz çok çok düşük de olsa vardır, ancak aramalar sonucunda genelde yüzlerce web sitesi her sayfada on ila yirmi tanesi görüntülenecek şekilde listelenir.

Zaman çok değerli olduğundan,çoğumuz ilk birkaç sayfada bulunan web sitelerine bakar ve daha sonraki sayfalarda bulunan sitelere bakmayız bile..Bu nedenle arama motorlarında ilk sayfalarda bulunmak-görüntülenmek çok önemlidir. Arama motoruna kayıt yaptırmamışsanız,değil ilk sayfalarda görüntülenmek,bulunmazsınız.Web sitenizin arama motorunda kolay bulunması için öncelikle sitenizin arama motorlarına uygun hale getirilmesi; arama motoru optimizasyonu  yapılması gerekir.

Genelde yüzlerce web sitesi arama motorlarında,Google Arama Motoru’nda her sayfada on ila yirmi tanesi görüntülenecek şekilde listelenir.

İnternet kullanıcılarının neredeyse tamamı çok aceleci oldukları için ilk birkaç sayfadaki linklerden birkaçını tıklarlar ve sonraki sayfalarda listelenen web siteleri ile ilgilenmezler.Bu nedenle de  arama motorlarında ilk sayfalarda olmak  çok önem taşır-Özellikle  Google arama motoru  çok önemli bir paya sahip olduğundan  Google da birinci sayfada ￧�kmak  / Googleda ilk birkaç sayfada olmak çok önem taşımaktadır.

Google’ın yanısıra MSN ve Yahoo’yu da düşünmek gerekir. Arama motorlarında  ilk sayfada olmak veya ilk sayfalarda olmak için bir  Seo Uzman� -Arama Motoru Uzmanı-arama motoru optimizasyonu danışmanı ile sıkı bir işbirliği içinde çalışılması gerekir.
Google Optimizasyonu  için tıklayınız.
http://www.aramamotorlarinakayit.net