Meta tag nedir,Arama Motorlarına Kayıt öncesi Web site meta tag'larının düzenlenmesi

Date Added: April 15, 2008 12:13:33 AM
Author:
Category: Arama Motorlarına Kayıt
 

Meta Tag Nedir?
Nasıl meta tag hazırlanır?Arama motorlarına kayıt için(site kayıt) Meta taglerin önemi nedir?
Web sitelerini oluşturan kaynak kodlarının en üst satırlarında yer alan ve arama motorlarının gönderdikleri “spider’’ -örümcek-ler tarafından incelenen kodlardır.

Kendiniz aşağıdaki bilgiler doğrultusunda hazırlayabilirsiniz veya biz sizin için hazırlayabiliriz. Bir web sayfası üzerinde mouse’unuzun  sağ tuşuna tıklayarak açılan menüden,GÖRÜNÜM’ü seçip, “kaynak” , “kaynağı görüntüle” yi seçerek sayfanın kaynak koduna göz atabilirsiniz.

Arama motoruna kayıt olmak ve kayıt olduktan sonra daha iyi sıralarda çıkmak için bu işlemleri eksiksiz yapmalısınız.
Meta Taglarınız tanımlı değilse; gerekli düzeltmeler ekibimizce yapılır.  Önerimiz tüm sitenizin her sayfasının meta taglarının düzeltilmesidir

—————————————————————————————————————
Title :

Arama sonuçlarında sitenizin hangi başlıkla (TITLE) görüntülenmesini istediğinizi belirleyiniz. (Başlık, arama sonuçlarında sitenizi tanımlayan en önemli kriterdir. Sizi en iyi tanımlayan başlığı belirlemeye çalışınız.)

Örnek: “NUR Güvenlik Sistemleri,Güvenlik Sistemi,Güvenlik”
—————————————————————————————————————-
Description Content  (Site içeriğinizi kısaca tanımlamalısınız)

Sitenizin içeriğini (CONTENT) tanımlayan bir açıklama belirleyiniz. Bu açıklama 12 kelime veya 255 karakteri geçmemeli.(Bu açıklama sitenizin arama sonuçlarında yer alacaktır. Sitenizin gerçek içeriğini tanımlamaya özen gösteriniz.)

Örnek:“Nur Güvenlik Sistemleri; Güvenlik sistemi, güvenlik, güvenlik kamerası, Personel kartlı geçiş konularında çalışmaktadır.”
—————————————————————————————————————
Keywords (Anahtar kelimeler) :

 Anahtar kelimeler (KEYWORDS) belirleyiniz. Anahtar kelime sayısı 25 kelime civarında olmalı.

(Anahtar kelimeler, arama motorlarının sitenizi hangi kelimelerle bulacağını belirlemeye yarar.)

Örnek: ”Güvenlik Sistemleri, Güvenlik Sistemi, Güvenlik, Güvenlik kamerası, Güvenlik Şirketleri, PDKS, Personel Kartlı geçiş, Personel devam kontrolü,… vb”
Web sitenizde Türkçe Keywords kullandıysanız. Arama motorlarına kayıt işleminde Türkçe karakter bozulması olmaması için Meta taglara  Language content olarak tr  şeklinde ve charset olarak windows 1254 satırları da ekleyebilirsiniz.    
 
http://www.aramamotorlarinakayit.net